Aktuality

KVALITNÉ, BEZPEČNÉ A DIZAJNOVÉ VCHODOVÉ DVERE OD SPOLOČNOSTI INTERNORM

foto Internorm

Každé Internorm vchodové dvere sú unikát, pretože sú vyrábané presne na mieru a podľa požiadaviek zákazníka. Internorm ponúka päť hliníkových systémov dvier a dva drevo-hliníkové systémy s nespočetnými modelmi vyhotovenia. Vďaka vylepšenému programu Internorm-dizajnér dvier je možné si v pohodlí domova nakombinovať vysnívané vchodové dvere presne podľa predstáv, využitím množstva farebných a dizajnových verzií, zákazníkom vytvorené dvere vložiť do fotografie domu, poslať mailom priateľom alebo priamo predajcovi. Zákazník sa môže rozhodnúť medzi dverami s celoplošnou platňou alebo sklenou výplňou, zvoliť si bočné časti dvier, nadsvetlíky, madlá, farby, sklá atď. Fantázii sa medze nekladú.  

Liečebnému domu Machnáč v Trenčianskych Tepliciach svitá nádej na obnovu

Nezisková organizácia Spoločnosť Jaromíra Krejcara vo štvrtok 3. decembra predstavila zástupcom mesta a médií zámer obnovy Liečebného domu Machnáč. Ten by sa mal po dokončení stať pevnou súčasťou spoločenského a kultúrneho života obyvateľov mesta a centrom, kde sa budú pravidelne konať prestížne medzinárodné podujatia.

Internorm novinky v oblasti okien a vchodových dvier

Spoločnosť Internorm, ktorá je už 90 rokov na trhu, prináša aj v tomto roku svojim zákazníkom množstvo noviniek v oblasti okien a vchodových dvier. Inšpirujte sa inováciami spoločnosti, ktorá vďaka svojmu nepretržitému technickému vývoju a dizajnovým trendom ponúka aj náročnému zákazníkovi smer určujúce riešenia.

Cena ARCH 2020 ONLINE

Cena ARCH 2020

Architektúra s posolstvom do budúcnosti!

Tohtoročná Cena časopisu ARCH, jej 23. ročník slávnostného odovzdávania, sa uskutoční po prvýkrát vo svojej histórii online. Tento formát, samozrejme, nenahradí osobné stretnutia a atmosféru, na ktorú boli architekti i ďalší fanúšikovia dobrej architektúry v súvislosti s Cenou ARCH zvyknutí. Organizátori Ceny – Vydavateľstvo EUROSTAV a časopis ARCH o architektúre a inej kultúre – sa však pokúsia ju aspoň čiastočne sprostredkovať a aj preto sa rozhodli jej prenos uskutočniť z priestorov Moyzesovej sály v Bratislave.

Tohtoročné nominácie prinášajú porciu kvalitnej architektúry, reflektujú aktuálnu situáciu na našej architektonickej scéne. Desať nominácií, to je desať príbehov o architektúre, desať architektov a architektonických kancelárií, ktoré budú počas slávnostného večera predstavené. A ako je už pri Cene ARCH zvykom, vyhlási sa len jeden jediný laureát Ceny ARCH 2020.Rozhodla o ňom dňa 18. septembra 2020 medzinárodná porota v zložení: Nora Vranová (SK), Andrea Bacová (SK), Pavel Nasadil (CZ), Thomas Weber (Rakúsko), Christoph Mörkl (Rakúsko). Nora Vranová je autorizovaná architektka s vlastnou architektonickou praxou, okrem toho je členkou predstavenstva Slovenskej komory architektov a podpredsedníčkou správnej rady Inštitútu Slovenskej komory architektov. Andrea Bacová je docentkou na Fakulte architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity, kde vedie Ústav architektúry obytných budov. Od roku 2010 je šéfredaktorkou odborného mesačníka ARCH o architektúre a inej kultúre i členkou Vedeckej a umeleckej rady Fakulty architektúry STU. Pavel Nasadil je hlavným architektom a konateľom architektonickej kancelárie FAM Architekti a partnerom anglického ateliéru Feilden + Mawson Architects and Planners. Niekoľko rokov pôsobil aj ako vedúci ateliéru architektonického dizajnu na Architectural Institute in Prague ARCHIP. Thomas Weber je spolumajiteľom architektonickej kancelárie Schenker Salvi Weber, pôsobiacej vo Viedni a v Berne. Náplňou jej činnosti je predovšetkým navrhovanie administratívnych, školských, ako aj obytných budov v Rakúsku, Nemecku a vo Švajčiarsku. Christoph Mörkl je spoluzakladateľom architektonickej kancelárie SUPERBLOCK, v ktorej portfóliu sú zastúpené projekty a realizácie dotovanej, ale aj voľne financovanej bytovej výstavby, ako aj opatrovateľských a sociálnych zariadení, interiérov či rekonštrukcií stavieb. 

Kto bude tohoročným laureátom Ceny ARCH 2020, sa dozviete: 

19. novembra 2020 o 19,00 hod.

prostredníctvom online vysielania z Moyzesovej siene v Bratislave na podstránke www.arch.sk/cena-arch.

Bližšie informácie o Cene ARCH 2020:

https://www.arch.sk/sk/cena-arch-cena-za-architekturu/2020
https://www.facebook.com/events/3315483771884195

PARTNERI:

Generálny partner: BAUMIT

Hlavní partneri: Velux, Premac

Reklamní partneri: Ytong, SALTO Systems, Reynaers Aluminium, Internorm, Schüco, Isover

Mediálny partner: Archinfo

Cena ARCH je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. 

Podujatie sa koná pod záštitou primátora Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy Matúša Valla.

Dom V - rodinný dom od autora Martina Skočeka

Architekt Martin Skoček dostal od mladej rodiny za úlohu vytvoriť pokojné útočisko na predĺžené víkendy. Nemusel sa pasovať s tvorbou jedinečnosti v smutnej kaši solitérnych katalógových domov, vstupoval do oveľa podnetnejšej situácie – do jadra dediny – a z tohto východiska vyťažil maximum. 

Otvorený list DOCOMOMO Slovensko k aktuálnej snahe zbúrať bývalý Dom odborov v Bratislave

DOCOMOMO Slovensko (ako súčasť medzinárodného združenia odborníkov zaoberajúca sa výskumom a ochranou moderného architektonického dedičstva) odoslalo otvorený list ministerke kultúry Natálii Milanovej, primátorovi hl. mesta Bratislavy Matúšovi Vallovi a starostovi mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolfovi Kusému, v ktorom žiada, aby netolerovali zatajovanie objektívnych skutočností o pláne zbúrať kultúrno-spoločenský komplex Istropolis v Bratislave a iniciovali otvorenú diskusiu o budúcnosti bývalého Domu odborov, techniky a kultúry s odbornou aj širokou verejnosťou.

Nové Internorm okno KF520 získalo ocenenie German Innovation Award a MUSE Design Award

Internorm, popredná európska značka okien, získala ocenenie German Innovation Award 2020 v kategórii „Winner“ za nové plast-hliníkové okno KF520. Toto ocenenie sa udeľuje za inovácie, ktoré posúvajú celé odvetvie priemyslu vpred vďaka svojej originalite, implementácii a efektivite.

Okrem toho Internorm získal za toto prémiové okno celosvetové ocenenie MUSE Design Award v zlatej kategórii, ktoré posudzuje vynikajúci a inovatívny dizajn v mnohých odvetviach. Ceny sú dôkazom toho, že nová generácia okien od spoločnosti Internorm spája inovatívny dizajn s technickým know-how v novej dimenzii.

Od septembra bude opäť spustený online projekt Deti a architektúra 2020

Prípravy na ďalší ročník online projektu DETI A ARCHITEKTÚRA, ktoré organizuje už po šiestykrát občianske združenie EUROARCH, sú v plnom prúde. Online projekt, ktorý je určený hlavne žiakom 5. a 6. aročníka ZŠ bude tento rok zameraný na tému mosty, ako stavby symbolizujúce prirodzenú ľudskú vlastnosť – potrebu stretávať sa.